Земи премиум да ги скриеш рекламите
Објави: 14   Посетено од: 650 users
30.06.2013 - 08:19
1)Nasıl para kazanabilirim?
Yeni şehirler/ülkeler ele geçirdikçe oralardan gelen paraları almaya başlarsınız. Ek olarak her şehirin ayrı ayrı bir gelir düzeyi vardır. Oyuna başlamadan ülkelerin altında bu gelir düzeyide yazmaktadır. Oyuna başladıktan sonrada bölgelere tıklayarak bakabilirsiniz. Ek olarak aldığınız ülkelerin şehirlerinide ele geçirmezseniz gelirinizden düşer ve daha az ücret alırsınız.
2)Param eksilmeye başladı. Bu niçin oluyor ve nasıl engellenir?
Eğer askerleriniz aşırı fazlaysa onlara verdiğiniz maaşta o kadar fazla olmaktadır. 300 kişilik bir orduya sahipseniz yanlış hatırlamıyorsam 5000 kadar maaş ödemek zorunda kalıyorsunuz ve gelir diye bir şey kalmıyor. Ancak yeni topraklar alırsanız veya asker sayısını bir şekilde azaltırsanız bu ekonomiyi düzeltebilirsiniz. Eğer yeni topraklar almayı seçerseniz sakın ama sakın Afrika'ya inmeyi düşünmeyin. Daha çok batarsınız. Hatta mümkünse asker basmadan mevcut birimler ile saldırıya gitmeniz daha uygundur.
3)Nasıl şehir ele geçirebilirim?
Askerlerinizi herhangi bir şehire veya başkente ilerletirseniz ve tam üstüne getirirseniz , götürdüğünüz noktada bir kılıç sembolü ve kan görünecektir. Daha sonra tur geçtikten sonra sizin savaşınızı gösterecektir ve savaşın sonucunu öğrenmenizi sağlayacaktır. Eğer kazanırsanız şehir sizin renginizi alır. Başkenti almışsanız ise tüm toprak boyunca renginiz görünür.

4)Uçaklarımla(bombers,stealth v.s) şehirlere saldırıyorum ancak alınmıyor.
Uçaklar içerisinde asker barındırmıyorsa bir işgal durumu sözkonusu olmuyor. O yüzden Air Transportlar ile asker götürüp saldırırsanız alma ihtimaliniz var. Fakat aşağıda söylediğimiz gibi , Air Transportlar sizin saldırınızdan ve defansınızdan kısabilir. Oyun açığıdır.

5)Helikopter üretimini nasıl yapabilirim?
Anasayfadan facebook sayfasını beğenirseniz helikopter üretmeye başlayabilirsiniz.

6)Saldırılar ne kadar sürmekte?
Saldırı her turda gerçekleşiyor. Yani 1 haftalık saldırı oluyor oyun içi.

7)Askerleri uçaklara bindirip saldırabiliyor muyuz?
-Askerleri uçak ile götürmek istersen Air Transport çıkartıp onlara bindirip götürebilirsin. Daha sonra götürdüğü yere yakın indirip sadece birimlerle saldırıya geçebilirsin. Eğer uçakla saldırırsan kısmen bile olsa atak/defans puanın düşüyor.

8)Askerleri gemilere veya uçaklara nasıl yükleyebilirim?
Uçaklara ve gemilere adam koymak için birime veya bir şehre tıkla. Daha sonra istediğin askerleri seç. Sağ altta yeşil butonun yanında birde mavi buton olacak. Ona bastığın zaman askerleri bindirmiş bir şekilde götürebileceksin. O mavi butonun üstündede en fazla kaç asker taşıyabileceği yazar.

9)Bazı oyuncular şehirlerine veya herhangi bir bölgeye set çekebiliyorlar.Bunu nasıl yapabilirim?
Eğer iki birimi yanyana koyarsanız zaten kırmızı bir çizgi göreceksiniz. Bu kırmızı çizgi setin çekildiği anlamına gelir ve o bölgeden geçişi kapatır. Yalnız müttefikleriniz geçebilir.

10) Diplomasi nasıl yapılır?
Sağ üstte Players diye 2 adam resmi olan bir buton var. Ona bastığınızda tüm oyuncuları listeler. Oyuncuların isimlerine bastığınızdada yeni bir menü açılır. Barış, Dost , Savaş ve Duel gibi butonlar çıkar.
Dost , kişiyle müttefik olmanızı sağlar.
Barış , eğer savaştaysanız barış yapmanızı sağlar.
Savaş , savaş ilan eder.
Duel ise sizden belirli bir SP alarak düşmana düello teklifi yollar. İlk yıkılan taraf düelloyu kaybeder ve oyundaki SP'lerinin çoğundan olur. Düelloyu kazanan taraf ise fazladan SP alır.

11) Ülkemde bir kez asker bastım. Daha fazla nasıl basabilirim?
Her 3 turda bir her oyuncuya asker basma hakkı verilir. Daha önce asker basma hakkınızı kullanmadıysanız ve hala asker basımı aktifse üstüne eklenmez. Aynı sayıda kalır. Yani biriktirmek gibi bir şey söz konusu değil.

12) Toprak ele geçirdiğimde veya borca girdiğimde birileri ölüyor. Bu durum nedir? Neleri etkiler?
Her saldırıda ve borç halinde mevcut olmasa da bu durum aşırı önemlidir. Genellikle toprak aldığınızda ortaya çıkmaktadır. Bölge halkı isyan eder ve mecburen ölürler. Bu durumun etkisi ve neticesi olarak gelir düzeyiniz değişir. Ayrıca asker basma haklarınızın artması veya azalmasınıda etkiler. Popülasyon ne kadar yüksekte olursa o kadar fazla para kazanırsınız. Artık sadece yüksek gelirli toprakları alan önde başlamayacak.

-
Oyunu tanıtmak için başka bir forumda açmıştık. Afterwind oyununda bunlar geçerliydi, hâlende aynı sanırım. Oyun önceden ingilizce olduğu için bazı yerlerde ingilizce kelimeler olabilir.

Yanlış varsa bildirirsiniz veya eklemek istediklerinizi konu altına yazabilirsiniz.
Вчитување...
Вчитување...
20.04.2014 - 14:29
Kardeş harita nasıl yapılıyor
Gta sa civizilatıon falan
Вчитување...
Вчитување...
23.08.2014 - 09:38
Напишано од KamiKanya, 20.04.2014 at 14:29

Premium olman lazım.Oda bazılarına göre pahalı bazılarına göre ucuz.
Вчитување...
Вчитување...
21.09.2014 - 13:50
Çok teşşekürler
Вчитување...
Вчитување...
15.03.2015 - 01:50
1-12 dakika turluk oyun seçtim. Haritadan 1 yer aldım ve HAZIR dedim. 2 dakika doldu. Ve bekliyorum.
Neyi bekliyorum, ne kadar bekleyeceğim bilmiyorum. Eğitimde şakır şakır oynuyorduk. N'asıl oynanıyor bu oyun???
Вчитување...
Вчитување...
17.04.2015 - 08:38
Напишано од KarlukBeyligi, 23.08.2014 at 09:38

Напишано од KamiKanya, 20.04.2014 at 14:29

Premium olman lazım.Oda bazılarına göre pahalı bazılarına göre ucuz.

Bilader premiumuz şuan nasıl yapacaz mapı sınır çizme falan
Вчитување...
Вчитување...
19.01.2016 - 06:12
 ANBU
Hocam pre olmayanlarda general kullanıyor nasıl alırız bu generali?
Вчитување...
Вчитување...
13.03.2016 - 12:45
Напишано од ANBU, 19.01.2016 at 06:12

Hocam pre olmayanlarda general kullanıyor nasıl alırız bu generali?

Doğru hatırlıyorsam 1 günlüğüne mi ne deneme için general lucky bastard gibi şeyler açılıyordu.
Вчитување...
Вчитување...
10.04.2016 - 18:24
 Mobster (Модератор)
Eline saglik hocam
Вчитување...
Вчитување...
21.04.2016 - 13:20
†

Merhaba Arkadaşlar

Öncelikle ingilizce bilgisi olanlar şu linkden yukarıda ismi geçen mevzullarla ilgili bilgi ala bilirler. - http://atwardatabase.weebly.com/
İngilizce bilmeyenler şurdan videoları izleye bilirler -
http://atwardatabase.weebly.com/videos.html [/center]

Lütfen sizde kendi bilgilerinizi ve ya egitimle ilgili diger görsel kaynakları burada paylaşın

DERSLER

Sefa

1

Напишано од Black Flag -_., 14.09.2015 at 10:08

Https://www.youtube.com/watch?v=Q4O4HyH_rrY
arkadaşlar bu video da adam türkiyeyi alıp pd girmiş ve türkiyeyle ilk başlangıçta nasıl n çok ve iyi yer alınır onu göstermiş bakmanız size birşeyler katacaktır

2

Напишано од Black Flag -_., 14.09.2015 at 10:10

Https://www.youtube.com/watch?v=khEtdDvqTHQ
buda almanya için

3

Напишано од Black Flag -_., 05.12.2015 at 07:30

↘••●↘••●↘••● ① Https://www.youtube.com/watch?v=Q4O4HyH_rrY beyler burda adamın bosna herseği alışını iyi izleyin normalde mesafe görünüşte yetmiyo ekranı genişletince mesafe daha da azılıyo fareyide öyle çekince oluyo atwar bugu bunu kullanabilirsiniz. 1.40 tan itibaren.

↘••●↘••●↘••● ② buradada taşıma gemisi için daha kısa mesafe alınacak gizli yollar var ))) Https://www.youtube.com/watch?v=khEtdDvqTHQ
adamın hamburg tan gemiyi nasıl diğer tarafa geçirdiğine bakın biraz daha üstten bir daha geçiş var ) 45. saniyeden başlıyor...

↘••●↘••●↘••● ③ burdada italya için gizli yollar var https://www.youtube.com/watch?v=Lq7-l5AtRNM

↘••●↘••●↘••● ④ 35. saniyeden sonra almanyadan danimarkaya kısa yolu gösteriyor https://www.youtube.com/watch?v=Lq7-l5AtRNM

↘••●↘••●↘••● ⑤ ingitereden irlandaya geçiş 10. saniye https://www.youtube.com/watch?v=8qx-yu8hgIE

OYUNDA DENGEYİ SAĞLAMAK

●●● Herkesin ilk başta oyuna girdiğinde iyi bir ülke seçmesi gerekir. Bu ülkeleri ne şekilde seçeceğiz ?
Dahasi klan forumunda....
Вчитување...
Вчитување...
24.06.2016 - 11:59
Eyw güzel
Вчитување...
Вчитување...
24.07.2016 - 15:19
şu oyunu afterwind den beri oynuyorum hala kara cahilim aq
Вчитување...
Вчитување...
18.01.2021 - 01:44
Напишано од FatsaliOmer, 15.03.2015 at 01:50

1-12 dakika turluk oyun seçtim. Haritadan 1 yer aldım ve HAZIR dedim. 2 dakika doldu. Ve bekliyorum.
Neyi bekliyorum, ne kadar bekleyeceğim bilmiyorum. Eğitimde şakır şakır oynuyorduk. N'asıl oynanıyor bu oyun???
diğerleri hazır vermediyse olmaz
Вчитување...
Вчитување...
18.01.2021 - 14:09
Напишано од enes257, 18.01.2021 at 01:44

Напишано од FatsaliOmer, 15.03.2015 at 01:50

diğerleri hazır vermediyse olmaz

usta 5 yıl sonra niye cevap atıyon
----

Вчитување...
Вчитување...
atWar

About Us
Contact

Приватност | Услови за користење | Натписи | Partners

Copyright © 2024 atWar. All rights reserved.

Приклучете ни се на

Сподели